Girişimcilik  
İleri Nesil Okullarında
Başlar

Anaokulundan itibaren çift dilli eğitim ile
en üst düzey akademik ve sosyal becerilerle donanmış
21. yüzyıl nesillerini yetiştiriyoruz.
Çünkü geleceğimiz çocuklarımız!

İNO Özel İlkokulu

İleri Nesil Okulları Eğitim Yaklaşımı

Course

Çift Sınıf Öğretmeni ile Çift Dilli Eğitim

İleri Nesil Okullları İlkokulunda öğrencilerimizin çift sınıf öğretmeni vardır. Öğretmenlerimizden biri Türk Milli Eğitiminin zorunlu derslerini veren Türk Sınıf Öğretmenidir. Diğer sınıf öğretmenimiz (Homeroom Taecher) English Language Art, Maths and Science derslerini İngilizce dilinde işleyen English Native Speakerdır. Derslerimizde akıllı tahta, fiziksel ve online oyunlar, şarkılar, aktiviteler, videolar, görseller, hikayeler, projeler ve canlandırmalar kullanarak ‘En iyi öğrenmenin yolu eğlenerek öğrenmektir.’ felsefesini benimsiyoruz.

Bireysel Farklılıkları Gözeten Öğrenci Merkezli Bir Eğitim Programı

Güçlü eğitim kadromuz tarafından oluşturulan zenginleştirilmiş dersler ile sorgulatarak ve öğrencinin merkezde olduğu öğretim programı uygulamaktayız. Böylece öğrencilerimizin tüm akademik alanlarda bir üst eğitim basamağına ve yetişkinlik hayatlarında gereksinim duyacakları akademik altyapıyı oluşturuyoruz.

Hayata Tam Hazırlanan Çocuklar

Çocuklarımızın takım çalışmasını öğrenmesi; problem çözme yeteneklerinin gelişmesi; etkin zaman kullanımıyla gelişmeleri; doğal liderlik yeteneklerinin ortaya çıkması; çatışma yönetimi, etkin iletişim sağlayabilme, analitik ve sosyal çözüm kabiliyetlerinin artması için geliştirdiğimiz programlarla onları hayata tam hazırlıyoruz!

Sevgi ve Güven İlişkisi İle Öğrenciye Özel Takip Sistemi

Öğrencilerimizin güçlü alanlarını keşfetmek; kendilerini tanımalarını ve geliştirmelerini sağlamak; ruhen sağlıklı, özerk, öz benlik algısına sahip bireyler olmalarını desteklemek amacıyla psikolojik danışma uluslararası etik ilkeler ışığında hem çocuklarımızla hem de velilerimizle görüşmeler yapıyor, çeşitli envanterler uyguluyoruz.

21. yy’a Hazır Bireyler

Maker Robotik sistemle çocuklarımızın hem geleneksel ve ileri teknolojileri hem de üreten insan olmanın temel yetkinliklerini öğrenmelerini sağlıyoruz. Her öğrencinin var olan yeteneklerini, edindiği becerileri öğrendiklerini takibe alıyor, kendini geliştirmesi adına çalışmalar yapıyoruz. Bu sistemle çocuklarımıza ürettikleri fikirleri paylaşmayı, paylaşım ekonomisini, geri dönüşümün değerini, elektronik ve mekanik bilgilerle hayata değer katma becerisini geliştirmeyi öğretiyoruz.

Yetenek Tespiti ve Gelişimi

Beden Eğitimi; Öğrencilerimizin küçük sınıflardan itibaren farklı spor dallarıyla tanışmalarına ve yetenekli oldukları alanların farkına vararak kendi tercihleri doğrultusunda belirli spor dallarında ilerlemelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle tüm öğrencilerimizde sporcu disiplini ve ahlakına yönelik farkındalık oluşturulur. Fiziksel gelişim, aynı zamanda öğrencilerimizin sosyo -duygusal gelişimleri desteklenir.
Müzik; İlkokul 1 ve 2.sınıfta temel müzik eğitimi alan öğrencilerimizin her dönem kulak taramaları yapılır ve raporlanır. Öğrencilerimiz 3.sınıfta enstrümanlarla tanışır. 4.sınıfta ise öğrencilerimizin yetenek gelişimleri göz önünde bulundurularak çeşitli branşlara yönlendirilmesi gerçekleştirirlir.
Görsel Sanatlar; görsel sanat sevgisi ve bilgisine sahip, bakmayı ve görmeyi bilen, estetik değerleri içselleştirmiş, kendisini sanat yoluyla özgürce ifade edebilen, bireysel farklılıkların kendilerini zenginleştirdiğinin bilincinde olan, yeni malzeme ve teknikleri kullanma konusunda meraklı ve cesur, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerine sahip olmalarını amaçlıyoruz.

OKUL TANITIMI VE KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Güçlü Eğitim Kadromuz

Tuba Aksoy Pehlivan

Anaokulu ve İlkokul Müdürü

Nuray Kara

İlkokul Akademik Danışmanı

Ülkem Çorapçı

Ortaokul Müdürü

Başak Gezer

Anaokulu Akademik Danışmanı

OKUL TANITIMI VE KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

İNO Özel İlkokulu

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde randevu ile gerçekleştirdiğimiz bireysel okul tanıtım günlerimiz devam ediyor.
Bireysel randevu için kayıt formumuzu doldurun, sizi arayalım.

Email

info@ino.k12.tr

 

İNO Özel İlkokulu